Doradztwo finansowe Częstochowa

Kredyty refinansowe Częstochowa – bezpłatne porównanie

Kiedy decydujemy się na kredyt hipoteczny, to zdajemy sobie sprawę, że będzie on nam towarzyszył przez większość naszego życia. Czy fakt, że zaciągamy go w danym banku sprawia, że będziemy z nim związani przez 20 lub 30 lat? Niekoniecznie. Przez ten okres czasu zmieni się zarówno nasza sytuacja finansowa, jak i sytuacja w świecie finansowym. Jeżeli uda nam się wcześniej spłacić kredyt, to współpraca zakończy się szybciej. Istnieje jeszcze jedna możliwość na wcześniejsze zakończenie współpracy z danym bankiem. Jest nią tak zwany kredyt refinansowy.

Kredyty refinansowe Częstochowa

Kredyt refinansowy – co to jest?

Kredyt refinansowy to przeniesienie kredytu hipotecznego do innego banku. Jest to więc podobne rozwiązanie do tradycyjnego kredytu konsolidacyjnego, z tą jednak różnicą, że w tym przypadku możemy przenieść tylko jeden kredyt hipoteczny. Skorzystać mogą więc z niego tylko Ci klienci, którzy posiadają tego typu zobowiązanie.

Idea kredytu refinansowego polega na tym, że spłacamy jeden bank, dzięki środkom uzyskanym w innej instytucji. Dlaczego ktoś miałby to robić? Na przykład z tego powodu, że na rynku pojawiły się nowe, korzystniejsze. W momencie starania się o kredyt hipoteczny klienci mogli mieć niewielkie możliwości wyboru i byli zmuszeni do skorzystania z droższej opcji. Z czasem jednak ich sytuacja finansowa mogła ulec znacznej poprawie i w chwili obecnej mogą sobie pozwolić na skorzystanie z lepszej oferty.

Jeżeli chodzi o kredyty refinansowe Częstochowa daje dość spore możliwości, bo jest tutaj zlokalizowanych bardzo wiele banków. Należy jednak sprawdzić, czy w danej chwili mają one korzystną ofertę, bo tylko wtedy przeniesienie kredytu będzie miało jakikolwiek sens.

Kredyty refinansowe Częstochowa – czy warto je zaciągać?

Nie każdy kredyt hipoteczny będzie opłacało się przenieść. Jeżeli udało nam się wynegocjować bardzo niską marżę, wówczas kredyt refinansowy nie będzie nam potrzebny. Jest on w głównej mierze przeznaczony dla tych klientów, którzy mają wysokie marże. Trzeba jednak zwrócić uwagę na kilka czynników, takich jak:

  • prowizja za wcześniejsza spłatę kredytu hipotecznego,
  • prowizja za udzielenie nowego kredytu hipotecznego,
  • wysokość opłat sądowych, związanych ze zmianą hipoteki w księdze wieczystej,
  • wysokość opłat związanych z zabezpieczeniem nowego kredytu

Dlatego zanim zdecydujemy się na refinansowanie kredytu w Częstochowie, to musimy wszystko dokładnie policzyć. Samemu może to być dość trudne, dlatego warto w tej kwestii nawiązać współpracę z doradcą kredytowym. Przede wszystkim przeanalizuje on warunki dotychczasowej umowy kredytowej i określi, czy kredyt refinansowy będzie opłacalny. Jeżeli okaże się, że tak, wówczas przedstawi klientowi dostępne możliwości oraz poinformuje go o tym, ile może na takiej operacji zaoszczędzić. A zaoszczędzić możemy przede wszystkim na marży kredytu. Zmienia się ona z biegiem lat, więc całkiem możliwe, że w chwili obecnej jest ona korzystniejsza, niż 5 czy 10 lat temu. Dlatego warto raz na jakiś czas zorientować się, jak pod tym względem wygląda aktualna oferta.

Refinansowanie kredytu w Częstochowie

Doradcy finansowi Częstochowa – dlaczego warto nam zaufać?

Pracujący u nas doradcy kredytowi są całkowicie niezależni. Mamy w ofercie wszystkie najważniejsze i największe banki, które działają na terenie Polski. Dodatkowo nie pobieramy za swoje usługi żadnych opłat, więc klient bez ponoszenia żadnych kosztów może sprawdzić, czy refinansowanie jego kredytu ma sens. W najgorszym wypadku klient wypije kawę lub herbatę i otrzyma potwierdzenie, że posiada bardzo dobre warunki kredytu i nie warto nic z tym robić. Na tym nie zakończy się jednak współpraca z doradcą. Będzie on na cały czas trzymał rękę na pulsie i odezwie się do klienta wtedy, gdy na rynku pojawi się nowa, korzystna oferta. Dzięki temu klient może spać spokojnie, bez obawy, że jakaś okazja przejdzie mu obok nosa. A w międzyczasie można skorzystać z innych ofert, dostępnych u doradcy, np. kredytu gotówkowego, kredytu samochodowego czy kredytu konsolidacyjnego.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi Niezależnymi Ekspertami Finansowymi, bezpłatnie porównamy oferty kredytów w Częstochowie Telefon: +48 533 88 78 78

1130

szt. uruchomionych kredytów

315

mln pln udzielonych kredytów

15

lat doświadczenia na rynku

Kredyty samochodowe

Twoje auto odmawia posłuszeństwa i więcej czasu spędza w warsztacie samochodowym niż na drodze?

Kredyty konsolidacyjne

Żeby wybrać dobre warunki dla kredytu konsolidacyjnego warto jest zaufać doradcom kredytowym.

Kredyty dla firm

Bez odpowiedniego kapitału nie jesteśmy w stanie wynająć i wyposażyć biura czy lokalu, nie możemy również kupić potrzebnych maszyn.